
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 200 fF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 838.2 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 630 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 838 µm |
| Thickness | 736.6 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46908
Ext.Price$0.46908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46908 | $0.46908 |
| 10 | $0.29597 | $2.95970 |
